KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12156245
*
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 12:45:37
1
100 kr
4/11 17:07:31
2
200 kr
5/11 18:02:14
3
600 kr
5/11 18:40:19
4
500 kr
5/11 18:40:19
3
600 kr (Budbetjänt)
5/11 18:41:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32
*
Hans Lindh
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Läs om budbetjänten
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 12:45:37 | 1 | 100 kr |
4/11 17:07:31 | 2 | 200 kr |
5/11 18:02:14 | 3 | 600 kr |
5/11 18:40:19 | 4 | 500 kr |
5/11 18:40:19 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
5/11 18:41:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32